
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 24 ns |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 7 ns |
| High Level Output Current | -16 mA |
| Low Level Output Current | 16 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Outputs | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 3 |
Stock: 10974
Distributors
pcbx
Unit Price$0.57537
Ext.Price$0.57537
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.57537 | $0.57537 |
| 10 | $0.41122 | $4.11220 |
| 25 | $0.37019 | $9.25475 |
| 50 | $0.34725 | $17.36250 |
| 100 | $0.32573 | $32.57300 |
| 300 | $0.30816 | $92.44800 |
| 500 | $0.29153 | $145.76500 |
| 1000 | $0.27187 | $271.87000 |
| 3000 | $0.26362 | $790.86000 |
| 5000 | $0.25563 | $1278.15000 |
